Haber

Afganistan’da meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için dua

Afganistan’ın çeşitli illerinde merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenler ve yaralananlar için dualar edildi.

Türkiye’den mezun öğrenciler ve TİKA Kabil Koordinatörlüğü, Türkiye’de yaşanan depremler nedeniyle başkent Kabil’de bulunan TİKA Hep Eğitim Merkezi’nde etkinlik düzenledi.

Etkinlikte, depremlerde hayatını kaybedenler ve yaralananlar için hatim namazı kılındı.

Etkinliğe Kabil’deki Türk kurumlarının temsilcileri, Kabil Üniversitesi öğretim üyeleri, lisansüstü öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye’den mezun olan öğrenciler adına konuşan Tayyib Han, Türk halkının acısını paylaşması için dua ettiklerini ve ayrıca bir yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

TİKA Kabil Koordinatörü Fazıl Akın Erdoğan, “Böylesine zor günlerde acımızı paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle acılı günler yaşatmasın” dedi. söz konusu.

Öte yandan, Türkiye Maarif Vakfı Afgan-Türk Maarif Okulları Herat Erkek Lisesi’nde depremlerde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazına Türkiye’nin Herat Başkonsolosu Sinan İlhan, TİKA Herat Koordinatörü Arafat Deniz, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Gıyabi kılınan cenaze namazının ardından yaralılara şifa duası edildi.

Ayrıca ülkenin kuzeyindeki Belh ilindeki Tokay İkra Eğitim Merkezi ve Cuzcan ilindeki Muhsin Yazıcıoğlu Yetimhanesinde de hatim namazı kılındı.

ulukisla-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu