Haber

Asgari ücret için rakam veren Ergün Atalay’dan gelen tepkilere “kırmızı çizgimiz” yanıtını verdi.

Aralık ayının gelmesiyle birlikte taban fiyat artışı için pazarlık maraton başladı. Asgari Fiyat Tespit Kurulu ilk toplantısını 7 Aralık’ta, ikinci toplantısını ise 14 Aralık’ta yapacak. Milyonlar heyecanla kararı beklerken Türk-İş Lideri Ergün Atalay, TRT Haber’de asgari fiyatla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, 2023’te geçerli olacak taban fiyattan işçi kesiminin beklentisini açıkladı.

“İŞÇİNİN KIRMIZI ÇİZGİSİ 7 BİN 785 TL”

Hükümet kanadı ve patron temsilcileriyle mutabakat halinde süreci ilerletmek istediklerini söyleyen Atalay, asgari fiyatın 7 bin 785 lira olması gerektiğini belirtti. Atalay, “Bunun altında bir rakamı kabul etmemiz mümkün değil. Bu rakam kırmızı çizgidir. Bu rakamın altında bir konuda masada olmayacağız.”

TEPKİ ÜZERİNE YENİ BİR AÇIKLAMA GELİYOR

Atalay’ın asgari ücret görüşmesinde 7 bin 785 lirayı ‘kırmızı çizgi’ olarak göstermesi vatandaşların tepkisini çekti. Konu sosyal medyada da gündem oldu. TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, Sözcü’ye yaptığı son açıklamada, “Açlık sınırını asgari ücret olarak kabul ediyormuşuz gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Pazarlık masasında bana sorulduğu zaman şunu söylemek istedim. Açlık sınırı ortada ve bundan bahsedeceğim. Bugüne kadar açlık sınırının altında. Biz de zam aldık. Ancak üssün istediği buydu” dedi.

“ÇALIŞANLARIMIZIN RAHATLIĞI OLSUN”

Atalay açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu soruya cevaben bunu kesinlikle kabul etmeyeceğimizi, zaten açlık sınırı olduğunu, bu miktarın üzerindeki teklifleri görüşebileceğimizi söyledim. Yayını izleyenler ne dediğimi anlayacaktır. çok daha iyi demek. En iyi şekilde mücadele edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu