Ekonomi

Bakan Alim: EYT’de top bizden geldi, Meclis iradesinde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, AK Parti Meclis Kümelenme Toplantısı öncesi gazetecilerin Emekli Yaşı Geçiren Kişiler (EYT) yönetmeliğine ilişkin sorularını yanıtladı.

Bakan Alim, yasa tasarısının Meclis gündemine ne zaman geleceğine ilişkin şunları söyledi:

“Gruptaki milletvekillerimiz konuyu görüşüyor. Biz değil onlar Meclis’e götürecekler. Meclisin iradesinde, top bizden geldi. Milletvekillerimizin iradesiyle şekilleniyor. Biz almayız. bundan sonraki adımları takip edin. Meclis’teki milletvekillerimize, grubumuza getiriyoruz, değerlendiriliyor, şimdi inceleniyor. Sanırım.”

“HİZMET TAZMİNATI SORUNU ÇÖZÜLDÜ”

Satın alma, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati konuya destek verdiğini belirterek, “Özellikle kıdem tazminatıyla ilgili sorunu çözdü. Özel bir paket hazırladı. Yani sorun yok”dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT konusunda, “Hazine’den de çıktı. Her an her şeye hazırız”dedim.

AKBAŞOĞLU: MAAŞINI MART AYINDA ÖDEYECEĞİM

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT üyeleriyle ilgili dün bir açıklama yaptı. Akbaşoğlu “EYT’yi en geç önümüzdeki hafta Meclis’e sunmayı planlıyoruz, maaşlar en geç Mart ayında ödenecek. Bu konuda en ufak bir tereddüt yok”dedim.

Akbaşoğlu “Çalışma Bakanlığımız EYT ile ilgili teknik çalışmalarını tamamladı. 2022’de çeşitli EYT platformlarının sorunlarını anlattılar. Ayrı ayrı görüştük. Kesin olarak çözeceğimizi belirttik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hukuki durum ne olursa olsun dedi. 8 Eylül 1999 öncesi sloganı olarak devam edecek olan “23 yıldır devam eden bu durumu AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın talimatıyla tahlil edeceğiz. En geç önümüzdeki hafta Meclis’e sunacağız. En geç Mart ayına kadar tüm EYT’lilerimiz maaşlarını alabilecekler.”değerlendirmişti.

karkamishaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu