Ekonomi

Berberlerde Fiyat Artışı: Saç ve Sakal Tıraş Fiyatları Arttı

Yeni yılla birlikte berberlerde fiyat artışları görülmeye başlandı. İstanbul’da geçen yıl 150-200 lira civarında olan saç ve sakal tıraşı fiyatları bu yıl 250-500 lira arasında değişiyor. Berber fiyatları ilçelere göre değişiklik göstermektedir.

Kira, elektrik, su ve çalışan ücretleri gibi giderlerdeki artış berberlere de yansıdı. Geçen yıl ocak ayında 150 lira civarında olan saç kesim fiyatları bu yıl 300-400 liraya kadar çıktı. İstanbul’un bazı ilçelerinde bu sayı daha da yukarılara çıkabiliyor. Sakal kesme fiyatları 100-200 lira civarında değişmektedir. Saç ve sakalını kestirmek isteyen kişinin 250 ile 500 lira arasında ücret ödemesi gerekiyor. Berberler, fiyat artışlarının mağaza kiraları ve genel artışlardan kaynaklandığını belirtti.

Fiyat artışlarına ilişkin konuşan berber Göktuğ Buğra Togel, “Hayat pahalılığından dolayı bu döngünün içinde sıkışıp kaldık. Öncelikle kira, elektrik ve su fiyatları artış yapmamızı etkiliyor. Müşterilerimiz de genel durumun farkında. Fiyatların arttığını ve fiyatlarımızı anladıklarını ifade eden Berber hizmet fiyatlarının ilçelere göre değişiklik gösterdiğini belirterek, “Bunun nedeni kira farklılıklarından kaynaklanıyor. Saç ve sakal tıraş fiyatımız 350 lira olup bu rakamı artıracağız. Üç ayda bir ve altı ayda bir fiyatımızı revize edebiliyoruz. Geçen yıl saç ve sakal tıraşı fiyatımız 250 liraydı” dedi.

Vatandaş Şükrücan Develi’nin oğlu ise, “Esnaf arkadaşlarımıza hak vermeye başladık. Maliyetlerin artmasından dolayı berberlerdeki artışları da doğal buluyorum. Geçen yıl saç ve sakala 200 lira veriyordum, bu yıl da indirim var” dedi. ciddi bir artış oldu.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu