Ekonomi

Borsa İstanbul’da 6 hisse güne temkinli başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbulKAP’a yapılan açıklamalarda 6 hissenin güne tedbirlerle başlayacağı açıklandı.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında. EGPRO), SEÇKİNLER), PRZMAVe SANFMHisse senetleri bugünkü seans başından 1 Aralık 2023 seans sonuna kadar açığa satış veya kredili işlemlere bahis yapılamaz.

BAĞLANTI Hisseleri bugünden itibaren bir ay süreyle komuta paketi tedbiri kapsamında işlem görecek. Emir paketi tedbiri, “piyasa emrinin kısıtlanması ve piyasadan emir girişinin sınırlandırılması”, “emir iptali, emir miktarının azaltılması ve emir fiyatının kötüleştirilmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgilerinin yayınlanmasının kısıtlanması”nı içermektedir.

LINK hissesi üzerinde halihazırda uygulanan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri de sipariş paketi tedbirleri süresince devam edecek.

YAPRAK Paylarına 02/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 01/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. Halihazırda ilgili paya uygulanan ve VBTS kapsamında önceki adımlarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri de brüt takas tedbiri süresince devam edecek.

haber-nazilli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu