Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş artışını eleştirdi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, hükümetin SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 6 aylık maaş artış oranını yüzde 49,25’e çıkardığını; “10 bin lira maaş alan bir emekli için bu 450 liralık bir zama denk geliyor. Haberleri yok, 1 kilo et 450 liradan pahalı, yapmaya çalıştıkları iyileştirme de değil” Artık sadece bizim gündemde tuttuğumuz ve emeklilerin benimsediği tepkilere göre göstermelik bir iyileştirme yapıyorlar. Biz, en alttaki “Emekli maaşı emekli maaşına eşitlenene kadar emeklilerin sesini yükseltmeye, sesimizi duyurmaya devam edeceğiz.” Asgari ücret yani en az 17 bin lira olana kadar” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bu akşam X hesabından yaptığı paylaşımla, hükümetin SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 6 aylık maaş artış oranını yüzde 49,25’e çıkarmasını eleştirdi. “En düşük emekli maaşı asgari ücret haline gelinceye kadar sessiz kalmayacağız!” Notun yer aldığı videoyu paylaşan Özel, videoda şunları söyledi:

“TBMM’deyiz, Meclis artık aktif, haberler var. Bağ-Kur ve SSK emeklilerine yapılan zam, sandık emeklilerine yapılan zam oranına kadar artırılacak. Yani artacak. Yüzde 7 civarında bir artış olacağı öngörülüyor. Bu da yine bir artış.” İyileşme olduğu söyleniyor. ‘Asgari emekli maaşı 10 bin lira olmamalı, taban fiyat seviyesine çıkarılmalı, 17 bin lira olmalı’ diyoruz. Söyledikleri, 10 bin lira maaş alan bir emekli için 450 liralık zam anlamına geliyor. Haberleri yok, 1 kilo et 450 liradan fazla ediyor, yapmaya çalıştıkları ayar bu değil. Artık gündemde tuttuğumuz ve emeklilerin benimsediği tepkilere göre jeton ayarlaması yapıyorlar. “En düşük emekli maaşı asgari ücrete eşitlenene, yani en az 17 bin lira olana kadar emeklilerin sesini duyurmaya, sesimizi duyurmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu