Haber

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak: Danışman görüşmesine ilişkin gerekli açıklamalar yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü Faik Öztrak, danışmanın görüşmesine ilişkin, “Bu konuyla ilgili gerekli açıklamalar yapılmıştır. Daha fazla açıklama gerektiren bir durum bulunmamaktadır.”

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına ilişkin basın açıklaması yaptı. Kurulun Kerkük’teki gelişmeleri değerlendirdiğini belirten Öztrak, “Türkmen soydaşlarımızın ata yurdu Kerkük’te yaşananları endişeyle takip ediyoruz. Türkmenlerin Irak ve Kerkük’ün temel unsurlarından biri olduğunun bir kez daha altını çiziyoruz. Farklı etnik unsurların bir arada barış içinde yaşadığı Kerkük, “Türkiye’deki olayların bir an önce sona ermesi için tarafları sakin olmaya davet ediyoruz” dedi.

“Daha fazla açıklama gerektirecek bir durum yok”

Bir gazetecinin CHP’deki istişare tartışmasıyla ilgili olarak Perinaz Mahpeyker Yaman’ın hâlâ görevde olup olmadığını sorması üzerine Öztrak, “Bu konuyla ilgili gerekli açıklamalar yapılmıştır. Daha fazla açıklama gerektiren bir durum yoktur.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu