Haber

Gazze için harekete geçildi! Mısır’dan davet: Türkiye ile çalışacağız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’den Gazze’ye yardım amacıyla giden 20 uzman sağlık çalışanının Mısır Sağlık Bakanı Khaled Abdel Ghaffar tarafından karşılandığını ve Gazze’de iş birliği için toplantı yapıldığını belirtti.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dün yardım için Gazze’ye giden 20 sağlık grubunun Mısır Sağlık Bakanı Gaffar tarafından karşılandığını belirtti.

Gazze’de işbirliğine yönelik bir toplantı yapıldığını belirten Koca, Türkiye’nin özellikle çocuklar konusundaki hassasiyetinin anlatıldığını ve bu konudaki istişarelerin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Koca’nın açıklaması şöyle:

“Mısır, Gazze konusunda Türkiye ile başlattığı işbirliği sürecini çeşitli nedenlerle Türkiye dışında başka bir ülke veya uluslararası kuruluşla tercih etmemiştir. Sağlık Bakanı Sayın Khaled Abdel Ghaffar, bir temsilci olarak bizimle çalışma kararı aldıklarını belirtiyor. Ülkemiz adına sürdürdüğümüz ısrarlı takip sonucunda Sayın Bakanım, arkadaşlarım, “En kısa sürede bizi Mısır’a resmen davet edecekleri haberini büyük bir memnuniyetle karşıladım. Gazze ve ülkelerimiz için yapacak çok işimiz var.”

baskale-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu