Teknoloji

GS: Microsoft, Genel Yapay Zeka Kullanımını Yaygınlaştıracak ve Üst Pazar Konumunu Güçlendirecek

Goldman Sachs’ın Çarşamba günü Build konferansından edindiği bilgilere göre Microsoft (NASDAQ:MSFT), teknoloji yığınının her seviyesinde teknolojiyi geliştirerek Genel Yapay Zekayı (Gen-AI) daha geniş bir kitle için erişilebilir hale getirme konusunda ön planda olmaya devam ediyor.

Goldman Sachs analistleri, teknoloji devinin hem işletmeler hem de bireysel kullanıcılar için stratejik bir avantaja sahip olduğunu ve Yapay Zekanın ortak bir teknoloji olarak gelecekteki kullanımını şekillendirecek şekilde konumlandığını ileri sürüyor.

Son bir buçuk yılda, şirket önceki teknolojik gelişmeleri genişletti ve şimdi temel altyapıdan yazılım uygulamalarına ve donanıma kadar uzanan uygun maliyetli çözümleri vurguluyor.

Analistler, MSFT’nin gelişmekte olan teknolojilerin önemini uzun vadede korumak için gerekli temel unsurları yarattığını belirtiyor.

Analistler, “Bu nedenle, şirketin Copilot’taki geliştirmelerden, temel yapay zeka modellerinin iyileştirilmesine ve Yapay Zeka donanımlı kişisel bilgisayarlara kadar uzanan açıklamalarıyla Microsoft’un pazardaki liderliğini koruyacağını ve Genel Yapay Zeka çağında öncü bir güç olmaya devam edeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

“Şu anda bir önceki önemli teknoloji değişimi olan bulut bilişime geçişteki (şu anda güçlü bir pazar varlığına sahip olduğu) başarılarını aşan Microsoft için uzun bir büyüme dönemi beklediğimizden, Satın Al tavsiyemizi ve 515 dolarlık fiyat hedefimizi yeniden teyit ediyoruz.”

Bu makale Yapay Zeka kullanılarak üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu