Haber

İstanbul fenerbahçe derneği, fenerbahçe’ye destek için bir araya geliyor

İstanbul Fenerbahce Derneği Lideri Alaattin Yavuz Güneş, “İstanbul Fenerbahce Derneği olarak kendimize bir hedef belirledik. Amacımız her zaman Fenerbahce Kulübünün yanında olmak, ona destek olmak ve giderlerine ortak olmaktır.”

İstanbul Fenerbahce Derneği Lideri Alaattin Yavuz Güneş ve yönetim kurulu üyeleri basın mensuplarıyla toplantıya geldi. Florya’da bir restoranda düzenlenen toplantıda dernek hakkında bilgi veren Alaattin Yavuz Güneş, “29 Mayıs 2023’te, İstanbul’un fethedildiği gün kurulduk. 29 Mayıs 2023 tarihinde Çırağan Sarayı’nda açılış yaptık. 4 Temmuz Sayın Lider Ali Koç’un katılımıyla. Bundan sonraki süreçte İstanbul Fenerbahce Federasyonu olarak kendimize bir hedef belirledik. Bu hedef nedir? Her zaman Fenerbahce Kulübünün yanında olmak, desteklemek, paylaşmak. Hatta bir arkadaşımız bu bahise birkaç branşta sponsor oldu” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞE ÇOK İHTİYACIM VAR”

Fenerbahçe’nin birlik ve beraberliğe dünden daha çok ihtiyacı olduğunu ifade eden Alaattin Yavuz Güneş, “Bu amaçla 13 Ekim’de İstanbul’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Fenerbahçe milletvekilleriyle bir toplantı yapacağız. Ardından İstanbul’da bir toplantı yapacağız. İstanbul’daki üniversitelerden fenerbahçe kaymakamlarını, belediye başkanlarını, belediye başkan yardımcılarını, emniyet müdürlerini, emniyet müdür yardımcılarını, ilçe emniyet müdürlerini, jandarma komutanlarını ve fenerbahçe rektörlerini davet edeceğiz. Bu konudaki tüm tecrübe ve bilgi birikimimizi onlara aktaracağız.” Fenerbahceli esnafı bir araya getirecek. Eski sporcuları, Fenerbahce bürokratlarını ve Fenerbahce’ye sponsor olan, yönetim kurullarında görev yapan kardeşlerimizi bir araya getirerek onlara F.Bahçe’nin birlik ve bütünlüğünü anlatmak, onların tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz” dedi.

“DERNEK BİNASI İÇİN 800 METREKARE KİRA KİRALANDI”

İstanbul’daki herkesi kucaklamak mottosuyla yola çıkan derneğin Bahçeşehir’de bulunduğunu ekleyen Alaattin Yavuz Güneş, “Avrupa yakasında çok fazla dernek yok. Varsa da bina yok, biz istedik” dedi. Binamızın açılışını yapacağız. Bu amaçla bugün itibariyle yaklaşık 800 metrekarelik bir yer kiraladık. İnşallah 28 Ekim’de hem kongremizi hem de açılışımızı gerçekleştireceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılına kazandırmış olacağız. 29 Ekim tarihine kadar aslında 100 üyeli derneği Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle kurduk. Bu amaçla Avrupa yakasına hayırlı olmasını diliyorum. dayanışma” dedi.

basiskele-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu