Haber

Karşıyaka Belediyesi Semra Aksu Atletizm Parkı’nda Geleceğin Şampiyonları Yetişiyor

Karşıyaka Belediyesi’nin bir yıl önce kente kazandırdığı Semra Aksu Atletizm Parkı’nda geleceğin şampiyonları yetişiyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Profesyonel bir teknik altyapısı var. spor Alanlarımıza yenilerini ekliyoruz. Hem sporla büyüyen sağlıklı nesiller yetiştirmek hem de sağlıklı yaşlanmayı desteklemek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

Karşıyaka Belediyesi’nin Mavişehir Mahallesi’nde kente kazandırdığı profesyonel teknik altyapıya sahip spor sahalarından biri olan Semra Aksu Atletizm Parkı, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. 7 bin 500 metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplam 15 bin metrekare alana kurulan parkta 400 metrelik 5 kulvardan oluşan tartan pisti, 250 metrelik kum pisti, üç adım atlama ve uzun atlama bulunuyor. alanlar.

Karşıyaka Belediyesi Spor Kulübü’nün faaliyete geçirdiği atletizm branşında Semra Aksu Atletizm Parkı’nın açılmasıyla birlikte yüzü aşkın çocuk spor yapıyor. Geleceğin şampiyonlarının yetiştirildiği parkurdan spor okulları, lisanslı sporcular, sağlıklı yaşam amacı ile spor yapan vatandaşlar, askeri okul, polis akademileri ve spor bilimleri fakültelerine hazırlanan adaylar da faydalanabiliyor. Uzun süredir yapılmayan bireysel ve okullar arası atletizm müsabakaları da Karşıyaka’da yapılıyor.

Önder Tugay, Karşıyaka’yı sporla iç içe bir kent haline getirmek için çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Karşıyakalı hemşehrilerimizin spora olan ilgisinden memnunuz ve sağlıklı yaşamın en değerli unsurlarından biri olan sporun kent yaşamına layıkıyla desteklenmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Profesyonel teknik altyapıya sahip spor dallarına yenilerini kazandırıyoruz. Hem sporla büyüyen sağlıklı nesiller yetiştirmek hem de sağlıklı yaşlanmayı desteklemek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyoruz.Her bireyin ilgi duyacağı spor dalını bulması için geniş bir çerçeve ile hizmet sunuyoruz.Geçen yıl atletizm parkurumuzu açmıştık. Mavişehir Mahallesi’nde Türkiye’nin yetiştirdiği efsane sporculardan ‘Rüzgarın Kızı’ lakaplı Semra Aksu’nun adını taşıyan parkurda yeni şampiyonlar yetiştiriyoruz.Pistten günde ortalama 400 kişi faydalanıyor.Hem hobi hem de Antrenman yapmak isteyen lisanslı sporcular ise Semra Aksu Atletizm Parkı’nı tercih ediyor.”

egirdirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu