Sağlık

Kızılay’dan Bursalılara ‘acil kan’ çağrısı

BURSA (İGFA) – Sürdürülebilir inançlı kan temini sağlayan Kızılay’ın kan stoklarının minimum seviyenin altına düşmesi üzerine kırmızı alarm verildi. Bursa Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü’nde Kızılay Kan Hizmetleri Bölge Müdürü Dr. Lider Prof. Nihat Çakır ile görüşmeye geldi. Dr. Murat Tutanç, kan bağışının ardından Bursalıları davet etti.

prof. Tutanç, Bursalılara yaptığı davette, ulusal inançlı kan temini programından sorumlu tek kuruluşun Kızılay olduğunu vurguladı.

Ramazan ayında da geçmiş yıllarda kan bağışlarında düzenli düşüşler yaşanırken, sarsıntı bölgelerinden kan alınamaması nedeniyle yaşanan düşüşler bu yıl daha da arttı. Bursalıları kan bağışı noktalarımıza davet ediyorum” dedi.

“DÜZENLİ OLARAK BAĞIŞ YAPMALIYIZ”

Kızılay’ın çalışma saatlerini iftar ve sahur saatlerine göre ayarladığını belirten Tutanç, “Bursa’nın çeşitli noktalarında bulunan Kan Bağışı Merkezleri, Bursalılar mobil TIR’ımızla kan bağışında bulunabiliyor. 18-65 yaş arası, 50 kilonun üzerindeki her sağlıklı birey kan bağışında bulunabilir. www.kanver.org Vatandaşlarımız mesai saatleri ve kan bağışı bilgilerine en yakın lokasyonda internet sitemiz üzerinden ulaşabilmektedir. Toplumumuzun bu konudaki hassasiyetini biliyoruz ve bu güçlü süreci hep birlikte aşacağımıza inanıyoruz.”

arabanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu