Haber

Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi hizmete açıldı

Açılış törenine Bakan Bak’ın yanı sıra Kaymakam İskender Taraftan, Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ilçede faaliyet gösteren amatör kulüp yöneticileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ İLÇEMİZE GETİRDİĞİ ÇALIŞMALARDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Bakan Osman Aşkın Bak, törende yaptığı konuşmada, her türlü imkanla Türk gençliğinin hizmetinde olduklarını belirterek, “Belediye Başkanımıza ilçemize sağladığı imkanlardan dolayı teşekkür ediyoruz. Bakanlık olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Havuz sayısının artırılması için büyük çaba sarf ediliyor. ‘Yüzücü Kalmadı’ kampanyası kapsamında yaklaşık 7,5 havuz mevcut.” Milyonlarca çocuğumuza açılan havuzlarda yüzmeyi öğreterek onlara katkı sağlayacak değerli bir şey öğrettik. Türkiye’nin her yerinde onlarca tesis inşa ediyoruz. Spordan gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Onun liderliğinde Türk gençliği çok değerli olanaklara kavuşuyor. Türkiye dünyanın en önemli tesislerinden biridir. Genç tesisleri ve stadyumları var. Sonuç olarak Türkiye, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı İtalya ile birlikte düzenleyecek. Bu stadyumlar sayesinde organizasyon İtalya ve Türkiye’ye verildi. Milli Futbol Takımımız Letonya ve Hırvatistan’ı yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. 2019’a mutlaka gireceklerdi. Biz de onları tebrik ediyoruz. “Ülke olarak gurur duyduk” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI TEHDİT EDEN İLAÇLARDAN UZAK TUTMAK İÇİN TESİSLER SİZİN TAAHHÜDÜMÜZDE”

Uyuşturucunun gençler için büyük bir tehdit olduğuna dikkat çeken Bak, ailelere çocuklarını kötü alışkanlıklardan uzak tutmaları çağrısında bulunarak, şöyle konuştu: “Çocuklarımızın yüzme bilmesi çok değerli. Çocuklarınızın elinden tutun ve onları getirin. Bu tesislere gitsinler yüzme öğrensinler, basketbol ve futbol oynasınlar ama uyuşturucudan uzak tutsunlar.” “Bu tesislerde yüzme öğrenen çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmalıyız. Çocuklarımızı tehdit eden uyuşturucu maddelerden uzak tutmak için tesisler hizmetinizdedir. Lütfen çocuklarınızı bu tesislere getirin.”

“BU TESİS GAZİOSMANPAŞA GENÇLERİNE VE HALKINA HAYIRLI OLSUN”

Türkiye’de bir spor devriminin yaşandığını belirten Bakan Bak, “Şu anda ne organizasyon yaparlarsa onu hızlı bir şekilde yapabilecek kapasiteye sahibiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde bize verdiği talimatlar doğrultusunda” dedi. Amatör kulüplere malzeme dağıtmaya, tesisler kurmaya başladık. Başkanımız hala bu süreci sürdürüyor. “Her yerde tesis kurmaya devam ediyoruz. Bu gençliğin spora ihtiyacı var. Gençlik merkezlerinde kültürlerini geliştirmeleri gerekiyor. Bu tesis Gaziosmanpaşa gençlerine ve halkına hayırlı olsun” dedi.

“ÜÇÜNCÜ YÜZME HAVUZUMUZUN ÖNÜMÜZDEKİ YIL AÇILMASI İÇİN UMUTLA ÇALIŞIYORUZ”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Mutluyuz, memnunuz, gururluyuz. İkinci yüzme havuzumuzu açıyoruz. Bir yandan da üzgünüz, Gazze’de yaşanan olaylardan dolayı kalbimiz sızlıyor. Daha önce bu hizmetlerin hiçbiri yoktu” dedi. 2014. Gaziosmanpaşa’da bir tane var. Tesis yoktu, spor salonu bile yoktu. Gençlerimizi geleceğe taşıyacak tesisimiz yoktu. Gaziosmanpaşa’da 10 yılda binlerce eser yaptık. Gelecek yıl üçüncü yüzme havuzunu da açma çabası ve umudu içerisindeyiz.Tesisleri yapmak bizim görevimiz, kullanmak sizin göreviniz.Bu tesislerin boş kalması hiçbir anlam ifade etmiyor.Gaziosmanpaşa’da yaşayan herkesin olmasını istiyoruz. Bir sporla ilgilenen her vatandaşımızın yaşı ne olursa olsun bir sporla ilgilenmesi bizim için yeterlidir. Toplumsal dayanışma ve spor kültürü oluşturulursa o toplumda barış olur ve insanlar birbiriyle kaynaşır. Sporu ve sporcuyu çok sevdiğini belirterek, “Her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Her türlü sporu, her türlü mekanı yaratmaya devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından ilçe müftülüğünün duasının ardından açılış kurdelesi kesilerek tesisin açılışı yapıldı.

Organizasyon sırasında ayrıca Gaziosmanpaşa’daki amatör kulüplere 3 milyon liralık birebir ve nakdi destek töreni düzenlendi ve kulüp yöneticilerine plaketler verildi.

birecikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu