Teknoloji

Nintendo Switch, 2022’de Amerika’nın En Çok Satan Konsolu Oldu: PS5 Geride Kaldı

 
Finansal veri izleme kümesi NPD tarafından bildirildiği ve daha sonra VGC tarafından bildirildiği üzere Nintendo Switch, Amerika Birleşik Devletleri pazarında 2022’nin en çok satan konsolu oldu. PlayStation ve Xbox’ın yeni nesil konsolları iki yılı aşkın süredir piyasada olsa da Switch konsolu zirvedeki yerini koruyor.
 
PS5, daha az satmasına rağmen Switch’ten daha fazla gelir elde etti
 
 
 
Veri izleme grubu NPD tarafından aktarılan bilgiler, PlayStation 5’in aslında Switch’ten daha fazla gelir elde ettiğini ve bu nedenle kazanılan toplam para açısından en çok kazanan konsol olduğunu doğruluyor. Bunun nedeninin ise PlayStation 5’in fiyatından kaynaklandığı belirtildi. PS5 şu anda 400 ila 500 dolar arasında satış yaparken, Switch’in en pahalı OLED modeli ise 350 dolardan satış yapıyor. Öte yandan Switch’in standart versiyonu 300 dolar iken Lite versiyonu 200 dolardan satışa sunuluyor.
 
Öte yandan Playstation 5 konsolunun piyasaya çıktığı 2020 yılından bu yana tedarik sorunu yaşadığını da belirtmekte fayda var. Son birkaç yılda PlayStation 5 konsolu siparişi vermek neredeyse imkansız hale geldi. Bu tip durumlar konsol satışlarını doğrudan etkiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu