Ekonomi

Piyasalarda son durum: Dolar ve euro ne kadar oldu?

Dün yükseliş trendinde hareket eden dolar/TL, günü bir önceki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 18.8503 seviyesinden kapattı.

USD/TL Yeni güne yatay başladıktan sonra saat 10.30 itibariyle 18.8550’den işlem görüyor. dakikalar içinde olduğu gibi avro/TLSterlin/TL yüzde 0,1 artışla 20.1840’tan, yüzde 0.2 artışla 22.7470’ten satılıyor.

ABD’de perakende satışların beklentileri aşmasının ardından dolar endeksi dün 104,1’i test ederken bugün yüzde 0,2’lik düşüşle 103,7’de. Euro/dolar paritesi de önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 1,0710’da işlem görüyor.

Analistler, açıklanan bilgilerle merkez bankasının para politikalarına ilişkin beklenti ve yorumların değişkenlik gösterdiğini belirterek, varlık fiyatlarında taraf arayışlarının bir süre daha gündemde kalabileceğini söyledi.

Ülkede alınan tedbirlerin etkisiyle TL varlıklara olan ilginin devam etmesinin beklendiğini belirten analistler, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depreme ilişkin haber akışının takip edilmeye devam edileceğini kaydetti.

Analistler, bugünün enformasyon gündeminde yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri, Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), yurt dışında ABD’de konut başlangıçları ve inşaat izinlerinin ön plana çıktığını belirtti. pozisyonunda bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu