Teknoloji

Şifre paylaşanlara kötü haber: Netflix ilk adımı atıyor

Netflix şifre paylaşımına ilk büyük darbesini vurdu. Amerika Birleşik Devletleri’nde şifrelerini paylaşan kullanıcılara yönelik uygulama resmi olarak yayına girdi.

Şifre paylaşımını sınırlamak için uzun süredir planlanan bir hamlenin en ciddi adımında, akış devi artık hane halkı dışındaki kişilerle şifre paylaşan tüm ABD abonelerine e-posta göndermeye başladı. E-postada “Netflix hesabınız sizin ve birlikte yaşadığınız insanlar – haneniz içindir” ve bundan böyle hesabı nasıl paylaşacağınıza ilişkin seçenekler yazıyor.

Bir hesabı hane dışından biriyle paylaşmak için, bir kullanıcı bu profili ödeyerek üyeliğine bağlayabilir. Hesaba eklenecek her üye için aylık 7,99$ ücret ödenmesi gerekmektedir.

Netflix, büyümeyi hızlandırdığı için uzun süredir şifre paylaşımına göz yumuyor. Ancak geçen yıl, kâr hanesindeki düşüşün ardından şifre paylaşımına sert bir darbe indireceğini duyurdu. Şu anda, dünya çapında 100 milyondan fazla hanenin bir hesabı paylaştığı tahmin edilmektedir.

Netflix geçtiğimiz günlerde ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre abone sayısında %5’lik bir artış olduğunu açıklamıştı. Bu, 1,75 milyon küresel akış abonesinin artışı anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu