Ekonomi

Sivas’taki Gizemli Sıvı Köy Sakinlerine Umut Verdi

Sivas’ın Suşehri ilçesine bağlı Karacaören köyünün yüksek kesimlerinde her yerden çıkan gizemli sıvının petrol belirtisi olabileceği düşünülüyor.
Köyün yüksek kesimlerinde yaklaşık 2 bin metrede fark edilen taban sıvılaşması ve her yerden yüzeye çıkan rengarenk sular köy sakinlerine umut verdi. Bahar aylarında ateşle birleştiğinde yandığı iddia edilen sudaki yağlı ve renkli kalıntı, petrole dair umudu artırıyor. Köy sakinleri bölgede geçmişte araştırma yapıldığını ancak araştırmanın sonuçları hakkında kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini belirtti. Hatta dipte araştırma için açılan kuyular bile kapatılmadan olduğu gibi bırakıldı. Köy sakinleri araştırmaların devam etmesini ve varsa bölgedeki petrolün ülke ekonomisine kazandırılmasını istiyor.
Ekonomiye kazandırılmasını istiyorlar
Konuyla ilgili açıklama yapan köy muhtarı Erhan Betaş, bölgeden bilmedikleri farklı bir sıvının aktığını belirterek, “Burada yıllardır petrol veya gaz olabilir, bilmediğimiz bir sıvı akıyor. akıyor. Bu sıvının devletimiz tarafından araştırılarak ülkemiz ekonomisine kazandırılmasını umuyoruz. Sonbahar ayında olduğumuz için suyun içindeki su akıyor.” “Karışım biraz zayıf ama bahar aylarında çok daha belirgin oluyor. Gaza benzer bir görünümü var. Araştırılıp ülke ekonomisine kazandırılmasını istiyoruz” dedi.
Petrol olduğu düşünülüyor
2 yıl önce köy muhtarı olan İsmet Coşkun, muhtarlık yaptığı dönemde bölgede inceleme yapıldığını belirterek, “Buraya çok kişi geldi. Araştırdılar, gittiler ama bize herhangi bir bilgi vermediler. bilgi. Bahar aylarında sanki yer altından petrol fışkırıyor. Su pırıl pırıl parlıyor. Ancak gazyağı “Petrol mü? Doğal gaz mı? Bilmiyoruz” dedi. – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu