Haber

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Kriz partileriyle ülke nasıl yönetilir?

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Ana muhalefet partisi de dahil olmak üzere partilerin durumunu hepimiz görüyoruz. Kriz partileriyle ülke nasıl yönetilir?” söz konusu.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, temaslarda bulunmak üzere geldiği Amasya’da Erzincan’da yaşanan maden faciasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yumaklı, kayıp 9 kişi için arama kurtarma çalışmalarına değindiği açıklamasının başında, “Erzincan’daki maden faciasında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi ve ardından şu ifadeleri kullandı: düzeltme yaparak, “Erzincan’daki altın madeninde meydana gelen trajik faciadan dolayı.” “Çok üzgünüm. Umarım sağ salim ve en kısa sürede ulaşırlar. Herhangi bir haber yok. Konuşmamda bu tamamen spontane bir şeydi. Düzeltiyorum” dedi.

“Devletimizin tüm kurumları orada”

Yaşanan trajik kazanın herkesi çok üzdüğünü belirten İbrahim Yumaklı, “Devletimizin tüm kurumları ve ilgili tüm bakanlıklarımız ilk andan itibaren oradaydı. Hem olayın etkileriyle ilgili hem de 9’umuz için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bu kazadan etkilenen kardeşlerimiz. İnşallah en kısa sürede.” “Kendilerine ulaşıyorlar” dedi.

“Kriz partileriyle ülke nasıl yönetilir?”

Ziyaret ettiği AK Parti Amasya İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada Türkiye’nin vizyonuna ve istikrarına işaret eden Yumaklı, “Ana muhalefet partisi dahil partilerin durumunu hepimiz görüyoruz. Kriz partileriyle ülke nasıl yönetilir? Bunu düşünmemiz lazım. Türkiye.” Türkiye’de tüm bu konuları düşünen herkes bilir ki, ‘Türkiye Yüzyılı’ olarak tanımladığımız Türkiye’nin ikinci yüzyılında, zihniyet yapılarıyla böyle bir Türkiye’yi inşa etme imkânı ve imkânı yoktu. Milletimiz 28 Mayıs’ta buna son verdi. O yüzden güçlüyüz ve ‘Biz ona Büyük Türkiye diyoruz’ dedi.

“Bırakın her şeyi uzmanı yapsın”

Ziyaret ettiği esnaf ve vatandaşlardan destek isteyen AK Parti Amasya Belediye Başkanı Adayı Mehmet Uyanık, Bakan Yumaklı, kendisini döner kesmeye davet eden döner ustasının bıçağını tutarak poz verdi. Kesim teklifine “Her şeyi uzmanı yapsın” diyerek yanıt verdi. -AMASYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu