Ekonomi

2024 Beklentileri Umut Verici Göründüğünden Tempur Sealy, Piper Sandler’da ‘Satın Al’ Durumunu Yükseltti

Analistler hisse senedi için fiyat hedefini 41 dolardan 61 dolara yükseltirken, Tempur Sealy (TPX) Perşembe günü Piper Sandler’da Nötr’den Aşırı Ağırlık’a yükseltildi.

Analistler, şirketin 2024 ve 2025 yılları için iyi bir konumda olduğunu ve Yatak Firması (MFRM) entegrasyonundan önemli mali faydalar elde etme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Analistler, “TPX, uzun vadeli kazançlara odaklanan yatırımcılar için giderek daha cazip hale gelen çok yıllı büyüme tahminiyle kendini yatak sektöründe lider bir şirket olarak kanıtladı” dedi.

Şirketin derecelendirme artışı dört ana noktaya dayanıyor. Birincisi, Piper Sandler’in 2024 yılı hisse başına kazanç (EPS) projeksiyonu, yıl için hisse başına kazancın 3 dolar veya daha yüksek olduğuna işaret ediyor.

İkinci olarak, Piper Sandler sektördeki talebin daha istikrarlı ve olumlu bir trende doğru ilerlediğini ve özellikle mevcut birim talebin 2016 ve 2017 ile aynı seviyede olması nedeniyle önümüzdeki iki yıl içinde güçlü bir büyüme yaşayabileceğini öngörüyor.

Analistler ayrıca TPX’in 2024 yılına son yılların en etkileyici ürün gamıyla başladığını ve bunun 2025 yılına kadar satışları artırmasının beklendiğini vurguluyor.

Son olarak, Piper Sandler’in MFRM satın alımının faydalarına ilişkin mali analizi, satın almanın tamamlanması halinde 300 milyon dolarlık maliyet tasarrufu ve operasyonel verimlilik elde edileceğini ve bunun sonucunda EPS’de 1,50 dolarlık bir artış sağlanacağını öngörüyor. Piper Sandler bu sonuca güveniyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu