Haber

Adliye koridorlarında ‘Yaşasın şeriat’ sloganları

Atatürk için yapılan dualara tepki olarak camiden ayrılan ve hakaret içeren paylaşımları ortaya çıkan Ahmet Bostancı, mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Tahliyenin ardından adliyede kalabalık bir grup “Yaşasın şeriat” sloganları attı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, sosyal medyada paylaşılan görüntülerde bir grubun adliye koridorunda “Şeriat” sloganları attığı görüldü. Geçtiğimiz 10 Kasım Cuma namazında Atatürk için okunan duaya tepki gösteren ve “Allah kafirlere ve müşriklere lanet etsin. Bizi bu kefirlerden esirgesin” diyen Ahmet Bostancı serbest bırakıldı. Bostancı’nın tahliyesinin ardından adliyede “Yaşasın şeriat” sloganları atıldı.

10 Kasım’da İstanbul Gayrettepe’deki Hacı Nimet Özden Camii’nde cuma namazı sırasında imamın Atatürk için yaptığı duaya tepki göstererek camiden ayrılmış ve sosyal medyada “Bu insanların arkasında namaz kılınamaz. Allah kafirlere lanet etsin” yazmıştı. ve müşrikleri. Bizi bu kâfirlerden esirgesin.” İfadelerini kullanan Bostancı, geçmişte sosyal medyada paylaştığı hakaret içerikli paylaşımlar nedeniyle tutuklandı.

Bostancı, bugün Kartal’daki İstanbul Anadolu Adliyesi’ndeki duruşmasında tahliye edildi. Tahliyenin ardından adliyede “Yaşasın şeriat” sloganları atıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu