Haber

Enerjisa Enerji 2023 Yılının İlk Dokuz Ayında 9 Milyar TL Yatırım Yaptı

Enerjisa Enerji, 2023 yılının ilk dokuz ayına ait mali sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin elektrik dağıtım şebekesi ve müşteri analiz alanlarına yaptığı yatırımlar, 2023 yılının ilk dokuz ayında aynı dönemde yapılan yatırımın iki katından fazla artarak 9 milyar liraya ulaştı. geçen sene.

Yüzde 20’si halka açık olan ve ana hissedarları Sabancı Holding ve E.ON olan Enerjisa Enerji, 30 Eylül tarihli mali tablolarını açıklayarak yılın ilk dokuz ayındaki güçlü performansını teyit etti. Enerjisa Enerji, 2023 yılının ilk dokuz ayında konsolide Faaliyet Gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 artırarak 15 milyar 949 milyon TL’ye, Baz Net Kârını ise yüzde 69 artırarak 4,3 milyar TL’ye ulaştı.

İlk dokuz ayın sonuçlarını değerlendiren Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, “Daha iyi bir gelecek için yeni enerji dünyasına öncülük etme vizyonumuz doğrultusunda kârlı yatırımlarımızla ilerlemeye devam ediyoruz. Dağıtım ağına yaptığımız toplam yatırımımız, Müşteri çözümleri ve Eşarj alanları yılın ilk dokuz ayında 9 milyar TL’ye ulaştı.” Bundan sonra da topluma fayda sağlayacak, işbirliklerini geliştirecek, tüm paydaşlarımıza ve ülkemize değer yaratacak projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Enerjisa Power CFO’su Dr. Philipp Ulbrich, “Bu dönemde güçlü operasyonel ve finansal performansımızı koruyarak hedeflerimize ulaşmaya devam ettik. 2023 yılı müşteri analizlerini de içeren yatırım planımız doğrultusunda yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. -2023 yılı başında yaşanan deprem felaketinde elektrik arz güvenliği tesis edilmiştir.” “Başarıya ulaşma hedefiyle birçok değerli projeye imza atan dağıtım grubumuzla gurur duyuyorum. Sürdürülebilir stratejimiz sayesinde ilk yılda yıllık bazda yüzde 69 artışla 4,3 milyar lira net kâr elde ettik. Yılın dokuz ayı boyunca uzun vadeli faaliyet gelirimize ve net kar beklentilerimize bağlı kalmaya devam ediyoruz” dedi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu