Haber

Hediyesi bombayla donatılan Ukrayna Genelkurmay Başkanı’nın yardımcısı, patlama sonucu hayatını kaybetti.

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Gennady Chastyakov, doğum günü hediyesinin içinde el bombasının patlaması sonucu hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Patlamada Chastyakov’un 13 yaşındaki oğlu da ağır yaralandı.

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujny, sosyal medya hesabından olayla ilgili bir paylaşım yaptı. Zalujny, paylaşımında asistanı ve yakın arkadaşı Chastyakov’un ailesiyle birlikte doğum gününü kutlarken “trajik koşullar” içinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

Doğum günü hediyelerinden birinin içinde bilinmeyen bir patlayıcının patladığını vurgulayan Zalujnıy, soruşturma sırasında olayın nedeni ve koşullarının belirleneceğine dikkat çekti. Zaluzhny sözlerine şöyle devam etti: “Gennadiy, eşi ve 4 çocuğuyla hayatta kaldı. Ailesine başsağlığı diliyorum. Gennadiy, topyekun savaşın başlangıcından bu yana benim için güvenilir bir omuz oldu, hayatını tamamen savaşa adadı. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ve Rus saldırganlığına karşı mücadele.”

Ukrayna Ulusal Polis Teşkilatından yapılan açıklamada, ilk tespitlere göre 39 yaşındaki Chastyakov’un el bombası patlaması sonucu hayatını kaybettiği açıklandı. Açıklamanın devamında 13 yaşındaki oğlunun ağır yaralandığı belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu