Haber

Fashion Factor 7. Fashion Show’da tamamı halılardan oluşan ilk moda koleksiyonuna ev sahipliği yaptı

Dubai’nin en değerli moda etkinliklerinden biri olan Fashion Factor, 7. kez kapılarını moda tutkunlarına ve tasarım uzmanlarına açtı. “Fütürizm” temasıyla düzenlenen etkinlikte ÇINAR HALI’nın tamamı halılardan oluşan koleksiyonu da podyuma çıkarıldı.

 

Dubai’de The Agenda’da düzenlenen 7. Fashion Factor’un 7. defilesinde moda tutkunları ve tasarım uzmanları bir araya geldi. “Fütürizm” temasıyla inovasyon ve yaratıcılığın tartışıldığı etkinlikte ÇINAR HALI, tamamı halılardan oluşan koleksiyonunu sergiledi.

 

ÇINAR HALI’nın 89 yıllık ücretli tasarım arşivinden oluşturulan koleksiyonun sunumu Fashion Factor katılımcılarının en çok ilgisini çeken bölümlerden biri oldu. Halıları klasik rolünden çıkardıkları bir moda koleksiyonu oluşturmak için titizlikle çalışan Pelin Çınar ve Ahmet Çınar, halıları kendine özgü tarzı ve koreografisiyle giyilebilir sanat eserlerine dönüştürdü. Koleksiyonun ortak tasarımcısı Pelin Çınar, defile hakkında şunları söyledi: “Amacımız halılarımızın mükemmel işçiliğini ve zamansız tasarımını yeni ve beklenmedik bir şekilde sergilemekti.” söz konusu.

 

ÇINAR HALI’nın düzenlediği defile, tamamı halılardan oluşan ilk defile olarak tarihe geçti. Bu yenilikçi yaklaşım, etkinliğe benzersiz bir estetik katmakla kalmadı, aynı zamanda ÇINAR HALI’nın tasarımlarındaki çok yönlülük ve yaratıcılık ifadesini de güçlendirdi. Koleksiyonun ortak tasarımcılarından Ahmet Çınar, “Bu devrim niteliğindeki konsepti hayata geçireceğimiz için çok heyecanlıyız. Her halıyı giyilebilir modaya dönüştüremezsiniz, bu çok ince işçilik gerektirir. Halılarımızı bağlam içinde sergileyerek” dedi. Moda konusunda insanların tasarımın geleneksel sınırlarının ötesindeki potansiyelini görmesini hedefledik.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu