Ekonomi

Silo Pharma, ketamin bazlı kronik ağrı implantı geliştirdi

SARASOTA, FL – Silo Pharma Inc., bir biyofarmasötik şirketi. (NASDAQ:SILO), fibromiyalji ve kronik ağrıyı tedavi etmeyi amaçlayan, ketaminin zamanla salınan bir formülasyonu olan SP-26’ya yönelik klinik öncesi araştırmalarda olumlu gelişmeler olduğunu duyurdu. Şirket, son testlerin, kontrollü ve sürekli ilaç salınımı sağlamak üzere tasarlanan ilaç yüklü polimer implantların yapısal stabilitesini başarıyla gösterdiğini bildirdi.

Çalışma, ilaç salınımını ve stabilitesini değerlendirmek için analitik testleri ve küçük partili ekstrüzyon denemelerini içeriyordu. Şirketin CEO’su Eric Weisblum’a göre %20 ve %40 ketamin hidroklorür yüklü implantlarda herhangi bir sızıntı, bozulma veya renk değişikliği belirtisi görülmedi, bu da implantların bütünlüğünü koruduğunu gösteriyor. Weisblum, geleneksel oral veya enjekte edilebilir ilaçlardan kaynaklanan kan dolaşımındaki dalgalanan ilaç konsantrasyonlarının aksine, SP-26 gibi implante edilebilir ilaç dağıtım sistemlerinin (IDDS) kronik ağrıda sürekli rahatlama sağlama potansiyelini vurguladı.

SP-26, dozajı ve salınım süresini güvenli bir şekilde düzenlemek için geliştirilmiş, ketamin bazlı, çözünür bir deri altı implanttır. Klinik çalışmalarda başarılı olması halinde SP-26, FDA’nın 505(b)(2) düzenleyici yoluna uygun olabilir ve bu da ilaç onay sürecini kolaylaştırabilir.

Silo Pharma, klasik terapötikler ve psychedelic tedaviler için yeni formülasyonlar ve ilaç dağıtım sistemleri geliştirmede uzmanlaşmıştır. Şirketin portföyü, TSSB ve gerilime bağlı anksiyete bozukluklarını hedef alan SPC-15 adlı öncü bir programın yanı sıra Alzheimer hastalığı için SPC-14 ve multipl skleroz için SPU-16 gibi klinik öncesi programları içermektedir.

Şirketin araştırma ve geliştirme çalışmaları Columbia Üniversitesi ve Baltimore’daki Maryland Üniversitesi ile işbirliği içinde yürütülmektedir. Bu basın bülteni, bu rapor için bilgi kaynağı görevi görmektedir ve riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Silo Pharma, bu ifadelerin iddia olduğu ve gerçek olay veya sonuçların farklılık gösterebileceği konusunda uyarıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu