Haber

İsrail polisinin koruması altındaki fanatik Yahudiler Mescid-i Aksa’yı bastı

İsrail polisi eşliğinde onlarca fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa’ya girdi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nden yapılan yazılı açıklamada, 73 fanatik Yahudi’nin Mescid-i Aksa’nın güneybatısındaki El-Magaribe (Fas) Kapısı’ndan Harem-i Şerif’e baskın düzenlediği belirtildi.

Açıklamada, grup üyelerinin baskın sırasında Harem-i Şerif’teki Filistinlileri kışkırtmaya çalıştıkları belirtilirken, bu arada İsrail polisinin Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girmesine kısıtlama getirdiği kaydedildi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nin egemenliği ihlal ediliyor

26 Ekim 1994’te Mescid-i Aksa’nın ortasında İsrail ve Ürdün arasında imzalanan barış antlaşmasına göre; Ürdün Vakıfları, İslami İşler ve Hazretler Bakanlığı’na bağlı olan Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nin himayesi altındadır.

Ancak 2003 yılından bu yana İsrail’in tek taraflı kararıyla Yahudiler, yönetimin izni olmaksızın polis eşliğinde kutsal türbeye giriyor.

Bu kayıtları baskın olarak nitelendiren Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğinin ihlal edildiğini vurgulamaktadır.

kuyucak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu