Haber

Meteoroloji’den 3 şehre şiddetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre yurdun çok bulutlu ve çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, kuzey ve batı kesimleri Doğu Anadolu ve Diyarbakır çevresinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Gürültülü ve yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.

yağış; Öğle saatlerinden itibaren Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiği için ani sel, sel, yıldırım, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Rüzgarın İç Ege’nin iç kesimleri, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun iç kesimleri ve Batı Karadeniz’de kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiği için dikkatli olunmalı ve olası aksiliklere karşı dikkatli olun.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, iç ve doğu bölgelerde ise mevsim normallerinin üzerinde olacağı iddia ediliyor.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kar örtüsünün fazla olduğu yamaçlarında çığ tehlikesi olduğu için dikkatli olunmalıdır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu