Yaşam

Quentin Tarantino’nun ‘Death Proof’ açıklaması: Özgüvenimi sarstı

Yönetmen Quentin Tarantino, ‘Cinema Speculation’ kitap turu kapsamında İspanya’da düzenlediği basın toplantısında, 2007 yapımı ‘Death Proof’ filminin gişe performansının yönetmen olarak özgüvenini nasıl sarstığını anlattı.

Variety’nin aktardığına göre Tarantino, İspanya’nın Diari ORTA gazetesine şunları söyledi: “Pek çok insanın bağlantı kurduğu hikayeler yazacak kadar şanslıydım. Bu, çoğu film yapımcısının sahip olduğu kısıtlamalar olmaksızın sanatımı icra etmemi sağladı.”

Tarantino konuşmasına şöyle devam etti: Sonra komik bir şey oldu: Bir süre çok sayıda proje teklifi aldım, ta ki stüdyolar benim kendi hikayelerimi çektiğimi ve bunun çabaya değmeyeceğini varsayana kadar. ‘Belki şimdi yumuşamıştır, öfkesi yatışmıştır, zamanı gelmiştir’ diye düşünmüşlerdir herhalde.”

‘Ismarlama filmler yapmakta yanlış bir şey yok’

Ismarlama sinemalardansa kendisine yatırım yapmayı tercih ettiğini belirten Tarantino, şöyle konuştu: “Hollywood için ısmarlama filmler yapmakta yanlış bir şey yok. Bana her zaman ilginç projeler teklif ettiler. Ama kendime yeniden yatırım yapmayı seçtim ve ‘Soysuzlar Piçler’i çektim” dedi. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

haber-adilcevaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu